Private Serverim Private Serverlar Paylaşım Forumu
Kıssadan Hisse Vbulletin4_logo
Kıssadan Hisse Vbulletin4_logo
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Private Serverlar Paylaşım ve Destek Forumu

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  AramaArama  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Kıssadan Hisse

YazarMesaj
EarLyMasTeR
Admin
Admin
EarLyMasTeR

Erkek Mesaj Sayısı : 107
Rep : 1
Doğum tarihi : 07/02/95

Kıssadan Hisse Empty
MesajKonu: Kıssadan Hisse   Kıssadan Hisse Icon_minitimeC.tesi Mart 06, 2010 1:05 pm

Bir Gün Peygamberimiz (Sav) ve arkadaşları savaştan dönüyorlarmış.Yolda savaşta şehit olan bir askerin ailesine rastlarlar.Askerin ailesi peygamberimiz (sav) a
''askerimiz , oğlumuz nerededir?'' diye sorarlar.Peygamberimiz (sav) şehit oldu der ise üzüleceklerini anlayınca ''arkada geliyor diye cevap vermiş'' arkasındaki sahabeler de peygamberimiz (sav)'ın yalan söylemeyeceğini bilerek her bir sahabe ''arkada'' geliyor diye cevap vermiş.Sıra gelmiş en sondaki Hz. Ebubekir'e.
Hz. Ebubekir bakmış en son benim e arkada da daha kimse yok ne yapacağım diye düşünüvermiş.Ellerini açmış semaya doğru ''yarabbim nolursun beni yüzü kara çıkarma.O askerimiz şehit oldu ancak senden ümit kesilmez.Nolursun beni yüzü kara çıkarma.'' diye dua etmiş ve o da ''arkada geliyor'' demiş.1-2 dk. geçmeden az önce şehit olan o asker aslanlar gibi atının üstünde çıkagelmiş.Hem de sanki yeniden doğmuş gibi.

Peygamberimiz (sav)'ın can yoldaşı Hz. Ebubekir'den !
https://privateserverim.yetkin-forum.com

Kıssadan Hisse
1 sayfadaki 1 sayfası